מונסייט
דוגמא לסלוגן

"הורים ערים"


הורים ערים

הורים   ערים  זו תוכנית של מעורבות  הורים  בקהילה למטרת הפחתת התנהגות סיכונית של בני נוער וצמצום נזקיה. משם התוכנית ניתן להבין היטב במה מדובר: 
מדובר בהורים שדבר ראשון ערים בלילות בסוף השבוע, ומסיירים בהתנדבות בגינות ובמרחב הציבורי - כדי לפגוש את בני הנוער במקום שלהם, בשעות שלהם - ולהיות שם עבורם. להעניק גבולות כשצריך, להתעניין בשלומם, לדבר איתם ובעיקר להקשיב להם, כמעין "הורה לרגע". 

אך הסיורים של ההורים זה רק נדבך אחד בפעילות, מדובר בקבוצת הורים הרבה יותר ערנית ומודעת למה שקורה לילדיה הפרטיים. זאת בשל קורס ההכשרה שאנו מעניקים למתנדבים בתחילת דרכם, הרצאות וסדנאות המשך וכמובן ההתנדבות בשטח. ההשפעה של קבוצות הורים ערים אלו על הקהילה בה הם חיים ופועלים היא רבה שכן התוכנית פועלת בשיתוף עם כלל הגופים בקהילה, בתי הספר, תנועות הנוער, מרכזי הנוער השכונתיים, שיתוף שרק הולך וגובר - כך שבני הנוער שלנו יקבלו את המענה הטוב ביותר. למעשה, כאשר נוצרת קבוצת הורים ערים, היא משמשת כמעין רשת בטחון קהילתית לכל האזור.

פרטים נוספים בקובץ המצורף ובאתר שלנו


הורים ערים - קורסי הכשרה

בקורסים שלנו אנחנו מסבירים בהרחבה על תוכנית הורים ערים ועל הרקע בו אנו פועלים, דנים במאפייני גיל ההתבגרות, על השינויים הרבים שעוברים הילדים בתקופה זו ולמה למעשה היא כזו כר פורה להתנהגויות סיכוניות. כמובן שאיננו מזניחים את ההיבט החשוב של המקום של ההורים בתקופה זו, ואנחנו עוסקים בברור עמדה הורית, הענקת גבולות, תקשורת טובה הורים מתבגרים ועוד ועוד... סה"כ ארבעה מפגשים של כשעתיים בשעות הערב.

בחודש ינואר הקרוב אנחנו פותחים שני קורסי הכשרה של הורים ערים. ההרשמה לקורס נעשית דרך קישור זה.
הפרוט המלא של תוכנית הקורס בקובץ המצורף.


הורים ערים - שלישי בשבילך -  סדרת הרצאות להורים שאכפת להם.

כל שלישי ראשון של חודש אנחנו עורכים הרצאה פתוחה לכל ההורים בעיר (חינם למתנדבי הורים ערים, כניסה מסובסדת ב- 20 ש"ח לאורחים),
כל פעם בנושא אחר הקשור להורות ותמיד על ידי מיטב המרצים בתחום.
כאן (וגם באתר שלנו) ניתן לראות את התוכנית המלאה.
לתשומת הלב - מספר המקומות מוגבל ויש להרשם כאן בכדי להבטיח מקום בהרצאה.לפרטים נוספים: 
אור ביגר
מנהלת תחום הורים ערים
המחלקה לנוער ולצעירים
עיריית תל-אביב- יפו
 
טלפון: 03.544.4616 / שלוחה 111
פקס:  03.604.3617


לפרטים והרשמה לקורס ההכשרה המקצועי של הורים ערים

לתוכנית השנתית של  "שלישי בשבילך"  – סדרת הרצאות להורים שאכפת להם  בקרו באתר "הורים ערים"